Left Logo Middle Logo Right Logo

Senaste Nytt


Återkval, Round Robin, duo kata och tävlingskort

Tidsplaneringen per tatami är nu klar

Använd bankgironummer 176-6526!

Ett första utkast till lottning är klar

Klasser med bara en deltagare

18 domare klara till tävlingen

Information om obligatorisk coachlicens tillagd


Huvudsponsorer

EKA Knivar

Sparbanksstiftelsen Rekarne

Dental Estetik

Klara Fastigheter

Tävlingsresultat

Tävlingsresultat

Nytt konto|Logga in

Resultat

Här finns alla tävlingsresultat från tävlingen!

Samtliga resultat

Nedan finns samtliga resultat vid tävlingen. Ändra sorteringen genom att välja i listan och klicka på sortera.

Sortering
Klubb Tävlande Placering Tävlingsklass
Karate Dojo Katrineholm Olivia Bergström 1:a Kata | Flickor | Barn | 08 år |
Eskilstuna Karateklubb Wendela Papp 2:a Kata | Flickor | Barn | 08 år |
Eskilstuna Karateklubb Lilja Haglén 3:a Kata | Flickor | Barn | 08 år |
Solna Fudokan Alexandra Ljesevic 1:a Kata | Flickor | Barn | 09 år |
Solna Fudokan Valentina Högberg 2:a Kata | Flickor | Barn | 09 år |
Eskilstuna Karateklubb Ronja Karlsson 3:a Kata | Flickor | Barn | 09 år |
Karate Dojo Katrineholm Leila Karlsson 3:a Kata | Flickor | Barn | 09 år |
Gojukai Seinan Kk Agnes Nilsson 1:a Kata | Flickor | Barn | 10 år |
Karate Dojo Katrineholm Ellen Karlsson 2:a Kata | Flickor | Barn | 10 år |
Märsta Wado Ryu KK Annabella Salin 3:a Kata | Flickor | Barn | 10 år |
Åkersberga Samurai Karate Club Svea Schippmann 3:a Kata | Flickor | Barn | 10 år |
Gojukai Seinan Kk Nova Walander 1:a Kata | Flickor | Barn | 11 år |
Eskilstuna Karateklubb Milly Eriksson 2:a Kata | Flickor | Barn | 11 år |
Gojukai Eskilstuna Aimee Luu 3:a Kata | Flickor | Barn | 11 år |
Gojukai Eskilstuna Emmelina Namdar 3:a Kata | Flickor | Barn | 11 år |
Karate Dojo Katrineholm Emilia Ekman 1:a Kata | Flickor | Barn | 12 år |
Karate Dojo Katrineholm Laila Moosawi 2:a Kata | Flickor | Barn | 12 år |
Säffle Karateklubb Alma Olegren 3:a Kata | Flickor | Barn | 12 år |
Kungsängens Kampsport Celine Pousette 1:a Kata | Flickor | Barn | 13 år |
Åkersberga Samurai Karate Club Sofia Pham 2:a Kata | Flickor | Barn | 13 år |
Karate Dojo Katrineholm Alexandra Bergström 3:a Kata | Flickor | Barn | 13 år |
Karate Dojo Katrineholm Hanna Mosesson 3:a Kata | Flickor | Barn | 13 år |
Gojukai Eskilstuna Charlotta Gillisson 1:a Kata | Damer | Kadett | 14-15 år |
Karate Dojo Katrineholm Tor Andersson 1:a Kata | Pojkar | Barn | 09 år |
Solna Fudokan Stefan Hrnjez 2:a Kata | Pojkar | Barn | 09 år |
Åkersberga Samurai Karate Club Viktor Marksell 1:a Kata | Pojkar | Barn | 10 år |
Black Beltcenter Huddinge Preljevic Adis 2:a Kata | Pojkar | Barn | 10 år |
Solna Fudokan Filip Gajic 3:a Kata | Pojkar | Barn | 10 år |
Solna Fudokan Filip Aleksic 3:a Kata | Pojkar | Barn | 10 år |
Linköpings Shotokan Kk Alvin Serhatlic 1:a Kata | Pojkar | Barn | 11 år |
Karate Dojo Katrineholm Victor Bergström 2:a Kata | Pojkar | Barn | 11 år |
Karate Dojo Katrineholm Isac Hellgren 3:a Kata | Pojkar | Barn | 11 år |
Wado Karate Katrinehol Anton Lundberg 3:a Kata | Pojkar | Barn | 11 år |
Solna Fudokan Alexander Giannakes 1:a Kata | Pojkar | Barn | 12 år |
Karlstad Karate Förening Jakob Persson 2:a Kata | Pojkar | Barn | 12 år |
Eskilstuna Karateklubb Harry Lieu 3:a Kata | Pojkar | Barn | 12 år |
Karate Dojo Katrineholm Anthony Vu 1:a Kata | Pojkar | Barn | 13 år |
Karate Dojo Katrineholm Hamid Moosawi 2:a Kata | Pojkar | Barn | 13 år |
Kungsängens Kampsport Victor Navas 3:a Kata | Pojkar | Barn | 13 år |
Kungsängens Kampsport Loke Linder 3:a Kata | Pojkar | Barn | 13 år |
Karlskoga Karate Klubb Ludvig Pettersson 1:a Kata | Herrar | Kadett | 14-15 år |
Karate Dojo Katrineholm Elias Ekman 2:a Kata | Herrar | Kadett | 14-15 år |
Karlstad Karate Förening Lucas Olsen 3:a Kata | Herrar | Kadett | 14-15 år |
Kungsängens Kampsport Isak Larsson 1:a Kata | Herrar | Junior | 16-17 år |
Säffle Karateklubb Hampus Olegren 2:a Kata | Herrar | Junior | 16-17 år |
Gojukai Seinan Kk Celine Walander 1:a Kumite | Flickor | Barn | 08 år |
Eskilstuna Karateklubb Wendela Papp 2:a Kumite | Flickor | Barn | 08 år |
Karate Dojo Katrineholm Olivia Bergström 3:a Kumite | Flickor | Barn | 08 år |
Eskilstuna Karateklubb Lilja Haglén 3:a Kumite | Flickor | Barn | 08 år |
Solna Fudokan Alexandra Ljesevic 1:a Kumite | Flickor | Barn | 09 år |
Solna Fudokan Valentina Högberg 2:a Kumite | Flickor | Barn | 09 år |
Solna Fudokan Irini Simeonidou 3:a Kumite | Flickor | Barn | 09 år |
Eskilstuna Karateklubb Ronja Karlsson 3:a Kumite | Flickor | Barn | 09 år |
Eskilstuna Karateklubb Liona Lieu 1:a Kumite | Flickor | Barn | 10 år |
Mifune Kk Emilia Moberg 2:a Kumite | Flickor | Barn | 10 år |
Märsta Wado Ryu KK Annabella Salin 3:a Kumite | Flickor | Barn | 10 år |
Åkersberga Samurai Karate Club Jackie Djärv 3:a Kumite | Flickor | Barn | 10 år |
Eskilstuna Karateklubb Milly Eriksson 1:a Kumite | Flickor | Barn | 11 år |
Solna Fudokan Anja Radojcic 2:a Kumite | Flickor | Barn | 11 år |
Norrköpings Sportkarate Milla Dahlqvist 3:a Kumite | Flickor | Barn | 11 år |
Solna Fudokan Laura Salic 3:a Kumite | Flickor | Barn | 11 år |
Solna Fudokan Andjela Sinanovic 1:a Kumite | Flickor | Barn | 12 år |
Linköping Sportkarate Ebba Örn 2:a Kumite | Flickor | Barn | 12 år |
Eskilstuna Shotokan Karate Do Ola Hassan Abed 3:a Kumite | Flickor | Barn | 12 år |
Säffle Karateklubb Alma Olegren 3:a Kumite | Flickor | Barn | 12 år |
Kungsängens Kampsport Celine Pousette 1:a Kumite | Flickor | Barn | 13 år |
Solna Fudokan Anastasia Fotiadi 2:a Kumite | Flickor | Barn | 13 år |
Norrköpings Sportkarate Irma Ahrend 3:a Kumite | Flickor | Barn | 13 år |
Karate Dojo Katrineholm Alexandra Bergström 3:a Kumite | Flickor | Barn | 13 år |
Solna Fudokan Danijela Vuksic 1:a Kumite | Damer | Kadett | 14-15 år | +54 kg
Eskilstuna Karateklubb Thanya Nilsson 2:a Kumite | Damer | Kadett | 14-15 år | +54 kg
Gojukai Eskilstuna Charlotta Gillisson 3:a Kumite | Damer | Kadett | 14-15 år | +54 kg
Motala Sportkarate Isabella Grahn 3:a Kumite | Damer | Kadett | 14-15 år | +54 kg
Eskilstuna Karateklubb Mai Wetcharat 1:a Kumite | Damer | Kadett | 14-15 år | -54 kg
Karate Dojo Katrineholm Isabella Bergström 2:a Kumite | Damer | Kadett | 14-15 år | -54 kg
Motala Sportkarate Sophie Bednarski-Bao 3:a Kumite | Damer | Kadett | 14-15 år | -54 kg
Linköping Sportkarate Miranda Ljungholm 3:a Kumite | Damer | Kadett | 14-15 år | -54 kg
Solna Fudokan Isidora Lizdek 1:a Kumite | Damer | Junior | 16-17 år | +59 kg
Västerås Karate Center Esmeralda Omirow 2:a Kumite | Damer | Junior | 16-17 år | +59 kg
Västerås Karate Center Johanna Uzelac 3:a Kumite | Damer | Junior | 16-17 år | +59 kg
Falu Shotokan Karateklubb Tilda Gustafsson 3:a Kumite | Damer | Junior | 16-17 år | +59 kg
Eskilstuna Karateklubb Frame Nilsson 1:a Kumite | Damer | Junior | 16-17 år | -53 kg
Västeråskarateklubb Josefina Dahlin 2:a Kumite | Damer | Junior | 16-17 år | -53 kg
Solna Fudokan Lidija Mijanovic 1:a Kumite | Damer | Junior | 16-17 år | -59 kg
Falu Shotokan Karateklubb Filippa Höglund 2:a Kumite | Damer | Junior | 16-17 år | -59 kg
Märsta Wado Ryu KK Savva Lazunin 1:a Kumite | Pojkar | Barn | 08 år |
Eskilstuna Shotokan Karate Do Mario Zahron 2:a Kumite | Pojkar | Barn | 08 år |
Solna Fudokan Stefan Hrnjez 1:a Kumite | Pojkar | Barn | 09 år |
Mifune Kk Alfred Kalin 2:a Kumite | Pojkar | Barn | 09 år |
Eskilstuna Shotokan Karate Do Abdallah Al-Haddad 3:a Kumite | Pojkar | Barn | 09 år |
Mifune Kk Tarik Dizarevic 3:a Kumite | Pojkar | Barn | 09 år |
Solna Fudokan Filip Aleksic 1:a Kumite | Pojkar | Barn | 10 år |
Malave Do William Tegebäck 2:a Kumite | Pojkar | Barn | 10 år |
Solna Fudokan Filip Gajic 3:a Kumite | Pojkar | Barn | 10 år |
Åkersberga Samurai Karate Club Viktor Marksell 3:a Kumite | Pojkar | Barn | 10 år |
Eskilstuna Karateklubb Hugo Lines 1:a Kumite | Pojkar | Barn | 11 år |
Eskilstuna Karateklubb Adrian Mezö 2:a Kumite | Pojkar | Barn | 11 år |
Märsta Wado Ryu KK Elias Harki 3:a Kumite | Pojkar | Barn | 11 år |
Karate Dojo Katrineholm Victor Bergström 3:a Kumite | Pojkar | Barn | 11 år |
Eskilstuna Karateklubb Harry Lieu 1:a Kumite | Pojkar | Barn | 12 år |
Solna Fudokan Alexander Giannakes 2:a Kumite | Pojkar | Barn | 12 år |
Mifune Kk Oscar Godlund 3:a Kumite | Pojkar | Barn | 12 år |
Eskilstuna Karateklubb Tage Alskog 3:a Kumite | Pojkar | Barn | 12 år |
Kungsängens Kampsport Victor Navas 1:a Kumite | Pojkar | Barn | 13 år |
Norrköpings Sportkarate Dino Sehidic 2:a Kumite | Pojkar | Barn | 13 år |
Mifune Kk Albin Godlund 3:a Kumite | Pojkar | Barn | 13 år |
Norrköpings Sportkarate Viggo Dahlqvist 3:a Kumite | Pojkar | Barn | 13 år |
Motala Sportkarate Ludwig Nilsson 1:a Kumite | Herrar | Kadett | 14-15 år | +70 kg
Märsta Wado Ryu KK Yonas Harki 2:a Kumite | Herrar | Kadett | 14-15 år | +70 kg
Västerås Karate Center Elias Gimberg 1:a Kumite | Herrar | Kadett | 14-15 år | -52 kg
Shokaido Sportkarate Ozzy Haag 1:a Kumite | Herrar | Kadett | 14-15 år | -63 kg
Motala Sportkarate Gottfrid Tiderman 2:a Kumite | Herrar | Kadett | 14-15 år | -63 kg
Märsta Wado Ryu KK Liam Argillander 3:a Kumite | Herrar | Kadett | 14-15 år | -63 kg
Solna Fudokan Viktor Bubic 3:a Kumite | Herrar | Kadett | 14-15 år | -63 kg
Linköping Sportkarate Malte Örn 1:a Kumite | Herrar | Junior | 16-17 år | +76 kg
Säffle Karateklubb Hampus Olegren 2:a Kumite | Herrar | Junior | 16-17 år | +76 kg
Kungsängens Kampsport Isak Larsson 1:a Kumite | Herrar | Junior | 16-17 år | -61 kg
Linköpings Shotokan Kk Jesper Lindström 2:a Kumite | Herrar | Junior | 16-17 år | -61 kg
Västeråskarateklubb Soar Badri 3:a Kumite | Herrar | Junior | 16-17 år | -61 kg
Shokaido Sportkarate Ricky Haag 1:a Kumite | Herrar | Junior | 16-17 år | -68 kg
Linköpings Shotokan Kk Oliver Lindström 2:a Kumite | Herrar | Junior | 16-17 år | -68 kg
Huddinge Shotokan Karateklubb Kadir Kizilkaya 3:a Kumite | Herrar | Junior | 16-17 år | -68 kg
Linköping Sportkarate Vidar Oldfeldt 1:a Kumite | Herrar | Junior | 16-17 år | -76 kg
Huddinge Shito-Ryu Karateklubb George Panagio 2:a Kumite | Herrar | Junior | 16-17 år | -76 kg
v3.2.8 - ©2014 zongordon